Blog

Ebeveynlerin Tablo Seçimleri Çocuğunuz Gelişimine Nasıl Etki Eder?

ebeveynlerin-tablo-secimleri

Çocuğumuz için oda hazırlarken her bir detay ayrı bir öneme sahiptir. Seçtiğimiz mobilyalardan, halılara, duvar kağıtlarından seçtiğimiz tablolara kadar. Çünkü çocuğumuzun odasında bulunan her bir detay onun odasında kendini güvende ve huzurlu hissetmesi için oldukça önemlidir.

Çocuk odası dekorasyonunda ise en çok tercih edilen ürünlerin başında çocuk odaları için özel olarak tasarlanmış çocuk odası tabloları gelmektedir. Çocuk odası tabloları çocukların gelişimi için oldukça sanılandan çok daha önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden ebeveynlerin tablo seçimi çocuğun gelişime etki edeceği için oldukça önemlidir. Yazımızda ebeveynlerin tablo seçimleri çocuğun gelişimine nasıl etki eder sorusu hakkında kısa cevaplar vermeye çalışacağız.

 

Tablolarda Kullanılan Her Renk Çocuğunuz İçin Bir Anlam!

Yapılan bilimsel ve psikolojik araştırmalar ile renklerin insanlar üzerindeki etkisi artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Renklerin özellikle psikoloji üzerindeki etkilerini düşünürsek, çocuğunuzun için tablo seçerken renk seçimi daha da önem kazanıyor. Çocuk odası tablo seçimi yaparken öncelikle tablolarda kullanılan renklerin çocuğun dikkatini fazla dağıtmayacak şekilde daha yumuşak ve pastel tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Çocuğunuz odası hem oyun oynadığı hem de uyuduğu bir alan olduğu için uyarıcı etkisi olan renkler dikkatinin dağılmasına neden olabilir.

 

 

ebeveynlerin-tablo-secimleri

 

 

Her Tablonun Çocuğunuzun Hayal Gücünde Bir Hikayesi Var!

Çocuğunuzun odası için seçeceğiniz tablolar çocuğunuzun hayal gücünü desteklemenizi ve onun hayal gücünü güçlendirmenizi sağlayabilir. Bu yüzden çocuğunuzun odası için tablo seçimi yaparken oyun oynarken ya da kitap okurken sevdiği figürlerden seçim yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz odasında zaman geçirirken de hayal dünyasında sevdiği figüre sahip tablo ile birçok maceraya katılabilir. Ayrıca sizde tablolarda yer alan bu figür ile çocuğunuza farklı birçok hikaye anlatarak onun hayal gücünün daha da güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Sevdiği bir dinozor figürünün yer aldığı bir çocuk odası tablosu seçerek ormanda beraber dolabilirsiniz, birçok hikayeye eşil edebilirsiniz. Ya da sevdiği bir araba modelinin yer aldığı bir çocuk odası tablosu ile birbirinden heyecanlı ve eğlenceli yolcuklara çıkabilirsiniz.

 

 

ebeveynlerin-tablo-secimleri

 

 

Çocuğunuzun Gözlemlediği Ortam Kendini Keşfetmesinde Büyük Rol Oynar!

Çocuk gelişimi iki ayrı kategoride değerlendirilmektedir. Bedensel olarak ve zihinsel olarak. Bedensel olarak gelişim çocuğun boy kilo gibi fiziksel özelliklerini kapsar. Zihinsel gelişim ise çok daha geniş bir yelpazeye yayılmış ancak genel olarak çocuğun anlama ve öğrenme yeteneklerinin gelişimini kapsar. Çocuğun zihinsel gelişimini etkileyen ve destekleyen birçok unsur bulunsa da bu unsurlardan biri de çocuğun sahip olduğu odasıdır. Çocuğun kendisine ait bir alana sahip olması, kendi alanını belirlemesi ve bu alanda kendini keşfetmesi açısından oldukça önemlidir.  Doğru şekilde tasarlanmış çocuk odası ise çocuk için zihinsel bir uyarıcı özelliği taşıdığı için çocuğun kendini keşfetmesinde çok büyük bir rol oynar. Bu yüzden çocuk odası tablosu seçerken çocuğun gelişimini destekleyecek tasarımlara sahip tabloların seçilmesi büyük önem taşır.

 

 

ebeveynlerin-tablo-secimleri

 

 

Çocuğunuzun Algılarının Gelişmesinde Tablonun Nasıl Bir Faydası Olabilir Demeyin!

Çoğu ebeveyn çocuk odası için seçtiği tabloyu sadece bir dekorasyon ürünü olarak görse de çocuk odası tablosu bundan çok daha fazlası. Çocuğunuz için bir uyaran olan çocuk odası tablosu sahip olduğu figür ve rengi gibi detaylarıyla çocuğunuzun dikkatini çekerek algısı üzerinde bir etki yaratacaktır. Bu nedenle seçtiğiniz çocuk odası tablosu çocuğunuzun algısının gelişmesi üzerinde önemli bir role sahiptir. Çocuğunuzun odası için tablo seçerken bu detayı da mutlaka göz önüne almalısınız.

Little Forest Animals ekibi olarak bu yazımızda ebeveynlerin tablo seçimleri çocuğunuzun gelişimine nasıl etki eder sorusu hakkında kısa cevaplar vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Sizde çocuğunuzun odasını çocuk odası için özel olarak tasarlanmış tablolar ile süslemek için sitemizde bulunan tablo konseptlerine göz atabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, Little Forest Animals ekibi olarak hazırladığımız bütün tablo konseptlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir